Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szkolenia kadrowo-finansowe dofinansowane ze środków unijnych

Szkolenia kadrowe dofinansowane przez EFS/UE

Europejski Fundusz Społeczny dofinansowuje między innymi projekty, które polegają na organizacji szkoleń. Jest to finansowe narzędzie Unii Europejskiej, dzięki któremu rozwiązywane mają być problemy gospodarcze, społeczne i związane z bezrobociem.

Z pieniędzy unijnych współfinansowane są szkolenia miękkie i twarde. Przykładem tych drugich mogą być kursy kadrowe. Praca w dziale kadrowo-finansowym wymaga sporej wiedzy związanej z zatrudnianiem pracowników w danej firmie. Na szkolenia kadrowe zgłaszają się zarówno osoby, które dopiero zamierzają szukać zatrudnienia, jak i takie, które chcą rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności. Można na nich liczyć na zajęcia teoretyczne i praktyczne. Wykłady dotyczą przede wszystkim prawa pracy. Natomiast podczas warsztatów przerabia się różne sytuacje, które z dużym prawdopodobieństwem mogą się wydarzyć w każdej firmie. Tak naprawdę bowiem osoba, która pracuje w dziale kadr powinna z jednej strony mieć odpowiedni zasób wiedzy, a z drugiej umieć pomóc pracownikom firmy w różnych sytuacjach.

Jeśli chodzi o program szkolenia kadrowego, to zwykle zaczyna się od podstaw prawa pracy. Bardzo ważne są na pewno zagadnienia związane z powstaniem stosunku pracy i umową o pracę. Pracownik działu kadr musi też prowadzić w odpowiedni sposób dokumentację, czego można nauczyć się na takim kursie. Poruszane są również zagadnienia związane z obowiązkami pracodawcy i pracowników. Szczególnie ważne są tematy związane z czasem pracy, urlopami, nieobecnością, zwolnieniami lekarskimi itp. W końcu równie istotne zagadnienie to wynagrodzenie za pracę. Uczestnicy szkoleń dowiadują się też dokładnie jakie uprawnienia przysługują pracownikowi, który jest rodzicem. W końcu poruszony zostaje temat rozwiązania umowy o pracę i zwolnień. Ponieważ osoba zatrudniona w dziale kadr powinna służyć zawsze rzetelną pomocą każdemu z pracowników, musi dokładnie wiedzieć jakie są konsekwencje naruszenia ich praw lub niedotrzymania przez nich postanowień umowy o pracę. Tego rodzaju szkolenia mogą być więc bardzo cenne. Naprawdę warto korzystać z kursów dla prezesów, menedżerów, handlowców czy pracowników działu kadr. Jest ich całkiem sporo i wiele zostaje dofinansowanych ze środków unijnych.